TRIADA ZDROWIA wg Recall Healing
RAKIETA poleci w górę tylko wtedy, gdy wszystkie jej elementy będą współgrały ze sobą.
TRZYPOZIOMOWA RAKIETA - to obraz odnoszący się do człowieka jako całości, który pokazuje, że sprawnie funkcjonujący organizm musi być kompatybilny na każdym z poziomów -
PSYCHIKA,
AUTOMATYCZNY MÓZG,
CIAŁO FIZYCZNE,
a całość dopełnia -
DUCH (SPIRIT).
PSYCHIKA, UMYSŁ - to wszystko czego doświadczamy w życiu – emocje, decyzje, przekonania, religia, edukacja, uwarunkowania, wszelkie rozwiązywania problemów dnia codziennego.
AUTOMATYCZNY MÓZG - to wieża kontrolna - poprzez neuroprzekaźniki kontroluje każdy organ w ciele, w tym kontroluje także sam siebie. Jest on odpowiedzialny za utrzymanie organizmu przy życiu z chwili na chwilę. Działa jak doskonały komputer, dla którego liczy się wyłącznie biologiczne przetrwanie. W sytuacji, gdy na organizm oddziałuje bardzo duży stres, automatyczny mózg postrzega to jako zagrożenie dla egzystencji, dla przetrwania. Automatyczny mózg rozwiązuje za każdego z nas problemy, o których istnieniu często nawet nie wiedzieliśmy, nie mieliśmy świadomości ich istnienia. To wszystko dzieje się automatycznie, nie musimy wiedzieć jak zachorować i nie musimy wiedzieć jak wyzdrowieć, to się po prostu zadziewa.
CIAŁO FIZYCZNE - to skupisko 70-80 tys. miliardów wyspecjalizowanych komórek. Każda z tych komórek pracuje dla dobra całości, np. zadaniem komórek układu pokarmowego jest trawienie pokarmu, odżywienie siebie i pozostałych komórek w ciele oraz wydalenie zbędnych produktów przemiany materii na zewnątrz organizmu.
DUCH (SPIRIT) - to szczyt rakiety. Zmiana perspektywy, praca nad sobą, rozmowa, kontemplacja, modlitwa - mogą pomóc w uzdrowieniu, w zrozumieniu dlaczego coś się wydarza - dzięki czemu odczuwane konflikty, traumy, które przeżywamy nie zawsze muszą objawić się poprzez biologiczną chorobę w ciele.
Na poziomie biologicznym wszystkie zwierzęta, w tym ludzie nastawieni są na PRZETRWANIE.
Mózg na podstawie aktualnie posiadanych informacji i przekonań podejmuje najlepszą możliwą decyzję, by zapewnić organizmowi możliwie najdłuższe życie.
CHOROBA ma swoje źródło w najgłębiej skrywanych, prywatnych myślach i wyobrażeniach, które tworzą głębokie wewnętrzne odczucie. Choroba z punktu widzenie Recall Healing/Totalnej Biologii ma dwa etapy:
pierwszy to faza aktywna konfliktu,
drugi to faza zdrowienia lub naprawcza konfliktu.
FAZA AKTYWNA KONFLIKTU
Rozwój choroby ma swój początek w zdarzeniu, które dana osoba może odczuć jako URAZ/KONFLIKT EMOCJONALNY. Dopóki konflikt pozostaje na poziomie psychologicznym, wpływa tylko na gorsze samopoczucie, jest odczuwany na poziomie psychicznym.
Faza ta charakteryzuje się objawami wzmożonej aktywności układu współczulnego, które są reakcją na atak (odczuwany konflikt) i wiążą się ze wzrostem poziomu adrenaliny we krwi.
Są to:
marznięcie kończyn,
niespokojny sen,
utrata apetytu,
obsesyjne myśli, pobudzenie psychiczne,
zaburzona zdolność koncentracji,
uczucie przytłoczenia.
Jeśli konflikt zostanie szybko rozwiązany, pojawi się uczucie ulgi i powrót do normalnego stanu. Gdy mówimy, opowiadamy komuś o odczutym konflikcie psychologicznym wówczas konflikt ten uwalniamy, nie zatrzymujemy energii tego konfliktu w ciele i nie dochodzi do zmian chorobowych.
Choroba na poziomie ciała pojawia się, gdy konflikt psychologiczny przekracza granicę, powyżej której mózg nie jest w stanie właściwie kierować ciałem z powodu dużego obciążenia negatywną energią danego konfliktu.
Wówczas konflikt z poziomu psychologicznego zostaje przez mózg przeniesiony do poziomu biologicznego, do obszaru w ciele, który ściśle odpowiada określonemu wydźwiękowi konfliktu.
Jest to czas, który człowiek dostaje od automatycznego mózgu (nastawionego na przetrwanie) na rozwiązanie konfliktu.
FAZA AKTYWNA KONFLIKTU NAJCZĘŚCIEJ POZOSTAJE POZA ŚWIADOMOŚCIĄ CZŁOWIEKA.
FAZA ZDROWIENIA LUB FAZA NAPRAWCZA KONFLIKTU
Drugi etap choroby – faza zdrowienia lub naprawcza konfliktu – zaczyna się, gdy zostanie znalezione i zrealizowane rozwiązanie – praktyczne lub umysłowe (wzniesienie się ponad konflikt).
Konwencjonalne leczenie – zabiegi operacyjne, farmakologia itp. pomaga w fizycznych aspektach choroby. Dzięki redukcji objawów fizycznych i emocjonalnych może przynieść znaczną ulgę i wesprzeć proces zdrowienia. W wielu przypadkach zabiegi te ratują życie.
Jednak pełne uzdrowienie – odprogramowanie choroby – nastąpi dopiero wtedy, gdy konflikt zostanie znaleziony i rozwiązany na poziomie praktycznym lub umysłowym.
Mózg rozpoznaje rozwiązanie natychmiast, kiedy się ono pojawia. Chory może nie być świadomy, że rozwiązał konflikt lub uwolnił się od niego, ale jego mózg nieustannie monitoruje wszystkie aspekty związane z przetrwaniem. Poziom stresu spada i pojawiają się następujące objawy:
nadmierne znużenie i potrzeba snu,
rozstrojenie myślenia,
ból głowy,
wypieki na twarzy, poty, gorączka,
nudności i wymioty,
zawroty głowy,
powrót apetytu,
czasami krótkotrwały paraliż.
Tym co z reguły ludzie sobie uświadamiają, co wywołuje stres i zaniepokojenie jest faza zdrowienia (drugi etap choroby).

Jolanta Sienkiewicz

Recall Healing®  - Totalna Biologia® 

Theta Healing - Kod Emocji - Kod Ciała 

Sesje indywidualne on-line lub stacjonarnie

Polityka prywatności

Choroba nigdy nie jest dziełem przypadku, zawsze ma biologiczne wytłumaczenie.
Z punktu widzenia Recall Healing/Totalnej Biologii choroba jest najlepszym rozwiązaniem mózgu, aby utrzymać człowieka przy życiu z chwili na chwilę, tak długo jak to jest tylko możliwe.
Człowiek chory często nie zdaje sobie sprawy z przeżytej traumy emocjonalnej, nie widzi własnego konfliktu, nie potrafi przypomnieć sobie wydarzeń związanych z powstaniem choroby.
Jego świadomość posiada „puste obszary” nazywane emocjonalnym „martwym polem”.
Odczuwana w ciele choroba jest wynikiem braku spójności, może to być brak spójności na poziomie:
- myśli,
- działań,
- lub na poziomie serca.
Pomocne może być pytanie - „W jakich obszarach życia nie żyjesz w pełnej zgodzie?”
Zawsze, gdy żyjemy w niezgodzie ze sobą, wbrew temu co uważamy za słuszne, będzie to tworzyło konflikt na poziomie ciała.
Czasami, aby wyzdrowieć wystarczy zmienić perspektywę.
Nie jest to proste, ale bardzo skuteczne.
Wraz ze zmianą perspektywy człowiek może zmienić wszystko.