17 sierpnia 2023

Jolanta Sienkiewicz

Recall Healing®  - Totalna Biologia® 

Theta Healing - Kod Emocji - Kod Ciała 

Sesje indywidualne on-line lub stacjonarnie

Polityka prywatności

Istnieje dobry powód, dla którego warto włożyć wysiłek w powtarzalne dokonywanie zdrowszych wyborów.
Neurologia pomaga wyjaśnić nam czemu.
Do lat sześćdziesiatych XX wieku eksperci od mózgu sądzili, że osiąga on pełen rozwój w dzieciństwie, a potem trwa w ustalonym kształcie do późnego wieku, kiedy nieuchronnie rozpoczyna się spadek funkcji poznawczych.
Dzisiejsza nauka mówi: „nie tak prędko".
Pięćdziesiąt lat temu neurolodzy odkryli przełomową prawdę: mózg można zmieniać i adaptować. Można nauczyć stary mózg nowych sztuczek.
Połączenia między neuronami w mózgu - szacowane na jakieś oszałamiające sto trylionów - formują się i potencjalnie zmieniają każdego dnia, dzięki doświadczeniom, które przeżywamy.
Zjawisko to nazywa się neuroplastycznością.
Kiedy ciągniemy znajome nawyki i schematy, które sprawiają, że czujemy się przygnębieni, przybici, źli czy zrozpaczeni, tkwimy jedynie w starym bagnie.
Ale naprawdę tak nie musi być.
Przy stanowczych i konsekwentnych wysiłkach możemy się zdecydować na pracę ze stale zmieniającym się mózgiem i zyskać wiekszą elastyczność oraz kreatywność, szalenie poprawiając swój dobrostan.
TERRI COLE
 
…aby tak się stało jak pisze Terri - zacznij działać, podejmij pracę, której celem jest droga do siebie. Uwierz, że możesz, że potrafisz, że dasz radę…
Możesz to zrobić w moim towarzystwie Zapraszam do wspólnego działania

 

Mózg