12 grudnia 2023

Jolanta Sienkiewicz

Recall Healing®  - Totalna Biologia® 

Theta Healing - Kod Emocji - Kod Ciała 

Sesje indywidualne on-line lub stacjonarnie

Polityka prywatności

Na poziomie biologicznym wszystkie zwierzęta, w tym ludzie nastawieni są na PRZETRWANIE.
Mózg na podstawie aktualnie posiadanych informacji i przekonań podejmuje najlepszą możliwą decyzję, by zapewnić organizmowi możliwie najdłuższe życie.
 
CHOROBA ma swoje źródło w najgłębiej skrywanych, prywatnych myślach i wyobrażeniach, które tworzą głębokie wewnętrzne odczucie. Choroba z punktu widzenie Recall Healing/Totalnej Biologii ma dwa etapy:
  pierwszy to faza aktywna konfliktu,
  drugi to faza zdrowienia lub naprawcza konfliktu.
 
FAZA AKTYWNA KONFLIKTU
Rozwój choroby ma swój początek w zdarzeniu, które dana osoba może odczuć jako URAZ/KONFLIKT EMOCJONALNY. Dopóki konflikt pozostaje na poziomie psychologicznym, wpływa tylko na gorsze samopoczucie, jest odczuwany na poziomie psychicznym.
Faza ta charakteryzuje się objawami wzmożonej aktywności układu współczulnego, które są reakcją na atak (odczuwany konflikt) i wiążą się ze wzrostem poziomu adrenaliny we krwi.
Są to:
 marznięcie kończyn,
 niespokojny sen,
 utrata apetytu,
 obsesyjne myśli, pobudzenie psychiczne,
 zaburzona zdolność koncentracji,
 uczucie przytłoczenia.
Jeśli konflikt zostanie szybko rozwiązany, pojawi się uczucie ulgi i powrót do normalnego stanu. Gdy mówimy, opowiadamy komuś o odczutym konflikcie psychologicznym wówczas konflikt ten uwalniamy, nie zatrzymujemy energii tego konfliktu w ciele i nie dochodzi do zmian chorobowych.
Choroba na poziomie ciała pojawia się, gdy konflikt psychologiczny przekracza granicę, powyżej której mózg nie jest w stanie właściwie kierować ciałem z powodu dużego obciążenia negatywną energią danego konfliktu.
Wówczas konflikt z poziomu psychologicznego zostaje przez mózg przeniesiony do poziomu biologicznego, do obszaru w ciele, który ściśle odpowiada określonemu wydźwiękowi konfliktu.
Jest to czas, który człowiek dostaje od automatycznego mózgu (nastawionego na przetrwanie) na rozwiązanie konfliktu.
FAZA AKTYWNA KONFLIKTU NAJCZĘŚCIEJ POZOSTAJE POZA ŚWIADOMOŚCIĄ CZŁOWIEKA.
 
FAZA ZDROWIENIA LUB FAZA NAPRAWCZA KONFLIKTU
Drugi etap choroby – faza zdrowienia lub naprawcza konfliktu – zaczyna się, gdy zostanie znalezione i zrealizowane rozwiązanie – praktyczne lub umysłowe (wzniesienie się ponad konflikt).
Konwencjonalne leczenie – zabiegi operacyjne, farmakologia itp. pomaga w fizycznych aspektach choroby. Dzięki redukcji objawów fizycznych i emocjonalnych może przynieść znaczną ulgę i wesprzeć proces zdrowienia. W wielu przypadkach zabiegi te ratują życie.
Jednak pełne uzdrowienie – odprogramowanie choroby – nastąpi dopiero wtedy, gdy konflikt zostanie znaleziony i rozwiązany na poziomie praktycznym lub umysłowym.
Mózg rozpoznaje rozwiązanie natychmiast, kiedy się ono pojawia. Chory może nie być świadomy, że rozwiązał konflikt lub uwolnił się od niego, ale jego mózg nieustannie monitoruje wszystkie aspekty związane z przetrwaniem. Poziom stresu spada i pojawiają się następujące objawy:
 nadmierne znużenie i potrzeba snu,
 rozstrojenie myślenia,
 ból głowy,
 wypieki na twarzy, poty, gorączka,
 nudności i wymioty,
 zawroty głowy,
 powrót apetytu,
 czasami krótkotrwały paraliż.
 

FAZA ZDROWIENIA PRZEBIEGA DWUETAPOWO:

 Faza pierwsza – zachodzi naprawa w samym mózgu. Do Ogniska Hamera (komórek nerwowych związanych z programem choroby) przenika płyn wysiękowy, dostarczający substancje odżywcze i elementy naprawcze z pobliskiej zdrowej, prawidłowo funkcjonującej, tkanki mózgowej. Obrzęk w mózgu może w tej fazie uciskać otaczającą tkanką mózgową, dając opisane wcześniej objawy. Gdy proces naprawczy mózgu jest bardzo zaawansowany, wówczas mózg może wyłączyć program przetrwania (choroby) i powrócić do normalnego funkcjonowania. Dochodzi wtedy do Kryzysu epileptoidalnego, podczas którego ma miejsce przejściowe – trwające od kilku godzin do doby – nasilenie objawów.

 Faza druga – następuje po kryzysie epileptoidalnym. Ma tu miejsce szybka poprawa stanu zdrowia (restytucja – powrót do stanu wyjściowego).

 
Tym co z reguły ludzie sobie uświadamiają, co wywołuje stres i zaniepokojenie jest faza zdrowienia (drugi etap choroby).

Dwie fazy choroby