05 grudnia 2023

Jolanta Sienkiewicz

Recall Healing®  - Totalna Biologia® 

Theta Healing - Kod Emocji - Kod Ciała 

Sesje indywidualne on-line lub stacjonarnie

Polityka prywatności

Alergia to modna dzisiaj „choroba”.
Według Recall Healing/Totalnej Biologii fundamentalnym konfliktem alergii jest ODDZIELENIE, ROZŁĄKA wraz ze wspomnieniem okoliczności, które towarzyszyły pierwszemu doświadczeniu przeżytej separacji.
Na skutek nieoczekiwanego oddzielenia, na poziomie psychicznym pojawia się stres, który zapisuje się w części ciała, która bezpośrednio doświadcza przeżywanej rozłąki.
Im bardziej emocjonalna reakcja, tym silniejsza alergia.
  Rozłąka w czystej postaci – dotyczy wyłącznie skóry (wysypka, wypryski, pokrzywka).
  Rozłąka związana ze strachem – tchawica i oskrzeliki (kichanie, kaszel, skurcz oskrzeli, świsty i duszności, czasem napady astmy).
  Rozłąka związana z uczuciem „źle mi to pachnie” – zatoki (alergiczne zapalenie zatok), nos (obrzęk śluzówki nosa, alergiczny nieżyt nosa).
  Rozłąka związana z uczuciem „nie mogę tego strawić” – układ pokarmowy (ból brzucha, wzdęcia, wymioty, biegunka).
  Rozłąka związana z widzeniem, wizją, wyobrażeniem – oczy (zaczerwienienie i swędzenie spojówek, alergiczne zapalenie spojówek).
W momencie przeżywania pierwszej rozłąki i związanego z tą sytuacją silnego stresu, mózg rejestruje wiele informacji z otoczenia.
Ponowne pojawienie się okoliczności, które towarzyszyły głębokiemu odczuciu separacji wywoła reakcję alergiczną.
Rozwiązanie konfliktu - pogodzenie się z doznaną stratą i zmiana perspektywy postrzegania choroby - jest podstawą ustąpienia alergii.
 

 

Alergia