3 czerwca 2016

Piątkowe zatrzymanie - STOPKLATKA #3

Zatrzymaj się dziś. Znajdź czas tylko dla siebie. Zostaw wszystkie niedokończone sprawy i skup się na tu i teraz. Pomoże Ci w tym moja STOPKLATKA.

Zanim zaczniesz, zerknij TUTAJ, by dowiedzieć się jak odpowiednio przygotować się do STOPKLATEK, by dały Ci wymierny efekt.

Zaczynamy?

Przyjrzyj się uważnie czterem zdjęciom i zadaj sobie pytanie: Gdzie jesteś? Które z tych zdjęć symbolizuje Twoją teraźniejszość.

Wybierz jedno zdjęcie, które symbolizuje Twoje DZIŚ. Co mówi Ci to zdjęcie? W jakim momencie życia dziś jesteś? Zatrzymaj się nad tym zdjęciem i zapisz wszystkie swoje spostrzeżenia.

Gdy będziesz gotowy, przyjrzyj się ponownie zdjęciom i znajdź to, które symbolizuje przyszłość, do której prowadzi Cię Twoje DZIŚ.

Przyszłość tworzymy poprzez naszą codzienność, poprzez to co robimy tu i teraz, każdego dnia. Dokąd więc zmierzasz drogą, którą idziesz? Gdzie ona Cię prowadzi? Zapisz wszystkie swoje spostrzeżenia.

A teraz pomyśl, co chcesz z tym zrobić? Zostawić i celebrować, bo wszystko jest tak jak trzeba, na miejscu? Czy może nie chcesz takiej codzienności? A może wystarczy zmienić coś drobnego, a afekt będzie spektakularny -  zgodnie z zasadą PARETO, która mówi, że 20% działań przynosi 80% efektów i odwrotnie - często 80% działań przynosi tylko 20% efektów?

Znajdź swoje 20% czynności, które wykonujesz każdego dnia, a które dają Ci najwięcej szczęścia. Wypisz na kartce te zadania.

O które z nich zadbasz od dziś lepiej? Które wołają o więcej uwagi?

A na koniec zaplanuj jak konkretnie, od dziś zadbasz o swoje 20% działań, które dają Ci 80% szczęścia. A jeśli wszystko jest "na miejscu", to doceń się za to, że mądrze zarządzasz swoją codziennością i tym samym przyszłością.

Więcej STOPKLATEK znajdziesz TUTAJ   oraz na PINTEREST

0 komentarze:

Prześlij komentarz

uslysz_siebie na Instagramie