20 maja 2016

Piątkowe zatrzymanie - STOPKLATKA #1


Od dziś co piątek zapraszam Cię tutaj po fotograficzne wyzwanie. Dlaczego fotografia? Bo zajmuje szczególne miejsce w moim życiu. Patrzenie przez obiektyw, to coś co jest moją wielką pasją. Wkładam w to duszę, a odbieram czystą radość i poczucie spełnienia. I jak to z pasją bywa, wciąż odkrywam jej nieznane mi dotąd aspekty. Ostatnio zaprosiłam ją również do coachingu, bo fotografia ma ogromną moc inspiracji, komunikacji i uruchamiania nieodkrytych dotąd możliwości. I jestem zachwycona możliwościami, które daje i efektem, który wywołała w procesie, który przetestowałam na sobie.

Fotografia i coaching to moc obrazu i odważnych pytań. Chcę się z Tobą podzielić tą mocą. W każdy piątek rano znajdziesz u mnie STOPKLATKI, które pozwolą Ci zatrzymać się i posłuchać siebie. To nie będą zdjęcia do podziwiania. To będą fotografie do inspirowania i odkrywania. Ale inspiracja to nie wszystko! Pora na działanie!

Stopklatki mają coś ważnego poruszyć, mają zachęcić do szukania głębiej, są okazją do kontemplowania i odkrywania w sobie tego, co woła o naszą uwagę, ale nie może się przebić. Stopklatki wreszcie mają pozwolić nam usłyszeć siebie! A kiedy już się to stanie, pora na działanie. Pójdź za swoim odkryciem. Wypróbuj, sprawdź, działaj! Niech Twoje odkrycie zrealizuje się w działaniu.

Jak się przygotować?

CZAS

Zaplanuj sobie czas dla siebie, znajdź minimum 15 minut. Jeśli chcesz możesz poświecić więcej czasu, kontemplować fotografię dłużej, lub zrobić bardziej obszerne notatki. Niech praca z fotografią będzie jedyną czynnością jakiej się poświęcasz.

UWAŻNOŚĆ

Zorganizuj sobie przestrzeń tak, by nikt Ci nie przeszkadzał, usiądź wygodnie, przygotuj Twój ulubiony napój. Zaczynasz ważną podróż - wgłąb siebie. Zabierz ze sobą spokojny, niezmącony umysł. Jeśli coś Cię mocno absorbuje, postaraj się wyciszyć na tyle, na ile możesz. Weź kilka głębokich oddechów i poczuj jak jesteś obecny tu i teraz.

NOTATNIK

Jeśli nie masz zeszytu, gdzie zapisujesz swoje przemyślenia, to rozważ założenie takiego. Możesz też notować po prostu na kartce lub w komputerze czy innym urządzaniu mobilnym. Warto jednak, byś znalazł taki sposób, który pozwoli Ci robić notatki i do nich wracać, wtedy zwiększysz swoje szanse na to, że coś konkretnego wdrożysz do swojego życia jako efekt Stopklatki.

ZDJĘCIE

Zadbaj o to byś mógł cały czas mieć przed oczami zdjęcie w dobrej jakości. Nośnik nie ma znaczenia, liczy się dostępność zdjęcia.


A dziś szczególna STOPKLATKA, bo pierwsza. Chcę Cię przekonać, że ma moc, chcę żebyś rozwiązał coś ważnego, z czym dziś się mierzysz. Spójrz więc na zdjęcie poniżej i przejdź przez wszystkie kroki kolejno.


Gdyby to zdjęcie, miało być metaforą Twojego życia, to kim na tym zdjęciu jesteś? Złap pierwszą pojawiającą się odpowiedź i pójdź za nią. Przyjrzyj się uważnie tej osobie, a potem odpowiedz na pytania.

Kim ona jest?

O czym myśli?

Jak wygląda jej życie?

Za czym tęskni?

Co o sobie wie?

Czego chce w życiu więcej?

A teraz pomyśl, że jesteś inną osobą na tym  zdjęciu, wybierz konkretną, przyjrzyj się jej dokładnie i pomyśl jaką radę by Ci dała.

Wybierz jeszcze kilka takich osób, również taką, która najmniej jest Ci bliska, której nigdy byś nie wybrał i pomyśl jaką radę dałyby Ci te osoby, każda z osobna.

Zapisz swoje odpowiedzi i wnioski, a na koniec wybierz jedną rzecz, którą wdrożysz już dziś. Jeden mały krok. Zaplanuj co konkretnie zrobisz. Jakie inne kroki podejmiesz, żeby to wdrożyć? Od kiedy konkretnie zaczniesz? Co pozwoli Ci pamiętać o tym do czego dziś doszedłeś?

    Od dziś co piątek nowe zdjęcia, nowe pytania, nowe odkrycia. Widzimy się za tydzień?

    0 komentarze:

    Prześlij komentarz

    uslysz_siebie na Instagramie