11 stycznia 2015

Zapakuj swój plecak na Nowy Rok


"To był rok, dobry rok.
Z żalem dziś żegnam go.
Miejsce da nowym dniom
Stary rok, dobry rok.

Pierwszej gwiazdy dziś zapytaj,
Co następny rok przyniesie.
Czekam ja, czekasz ty ...
Północ już - zegar zaczął bić."

Tą piosenkę Czerwonych Gitar słucham teraz z uporem, bo skończył się na prawdę dobry rok.

Tylu niesamowitych zdarzeń, działań, osiągnięć, pomysłów, realizacji chyba jeszcze w jednym roku nie udało mi się zrealizować. Albo pamięć mnie zawodzi, albo to był naprawdę wyjątkowy rok. By dobrze zacząć kolejny, pakuję swój plecak.

W główną kieszeń spakowałam pozytywny bilans minionego roku, on daje mi mocne podstawy i pewny grunt. Cokolwiek by nie było, poradzę sobie ;-)

Dorzucam garść inspiracji i ciekawych pomysłów. Zabieram ze sobą otwartą głowę. W boczną kieszeń wkładam zaufanie do siebie i swojej intuicji, by zawsze było pod ręką. I jeszcze hamak. On ma mi pomóc pamiętać o odpoczynku i czasie na przemyślenia. W kartonowe pudełko pakuję małe ciastko, by świętować sukcesy i by nie zapomnieć się nagradzać. Niosę ze sobą też mały notatnik, gdzie zapisałam wszystko to, co było trudne, bo dzięki tym doświadczeniom jestem tu gdzie jestem ;-) Wyrzucam obawy. One są w końcu tylko w mojej głowie.

No i mapa. Bez niej nie ruszam w świat. Kolejny już rok zaczynam z mapą marzeń, którą zrobiłam na warsztatach prowadzonych przez Kamilę Kruk w ramach Kobiecego Lublina. Widząc,co dała mi zeszłoroczna mapa, nie wyobrażam sobie zaczynać bez niej. W tym roku mapę zrobił sobie też mój synek, bo Kamila zadbała nawet o opiekunkę dla dzieci na warsztacie.Gotowe, spakowane, zapięte. Ruszam w drogę. Na szyję wrzucam aparat  ze swoim ulubionym szkłem, bo najpiękniejsze momenty chcę uwiecznić ;-)


A Ty? Co pakujesz na ten rok?
Co niesiesz ze sobą i dokąd zmierzasz?

Co Ci jest potrzebne, żeby za 12 miesięcy powiedzieć... "To był rok, dobry rok. Z żalem dziś żegnam go."

 Życzę więc sobie i Wam, żebyśmy kończyli obecny rok z taką piosenką na ustach ;-)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

uslysz_siebie na Instagramie