10 marca 2014

Mężczyzna na własność???
Ostatnio obfitują u mnie męskie okazje, więc i klimat kartek męski - jak znalazł na dzisiejszy dzień mężczyzny!

A wy kobietki, pamiętałyście o swoich mężczyznach? Fajnie było świętować dzień kobiet, delektować się śniadaniem do łóżka, ugotowanym obiadem, czy też urokliwymi tulipanami. Teraz kolej na Twoją kreatywność. Oni też potrzebują naszej uwagi.


Stereotypowo są niby gruboskórni, mało wrażliwi i nie lubią okazywania emocji, ale pod tą skorupą kryje się ktoś, kto też chce być doceniony i kochany. Ktoś kto chce poczuć, że jest WYJĄTKOWY. A w tym wszystkim chce też być wolny!
 I niech czuje się tak przy Tobie codziennie. My kobiety, nie wiadomo dlaczego mamy często tendencję, do przywłaszczania sobie drugiego człowieka. Tak! Dobrze czytasz. Pomyśl ile razy nie wolno mu było wyjść na imprezę z kolegami? Ile razy chciałaś, żeby myślał tak jak ty? Robił to, co ty? Wydaje nam się, że jak mężczyzna nas pokocha, to jest nasz, tylko nasz.

Więc dziś - ku refleksji i ku przestrodze -  słów kilka od mojego ulubionego Malińskiego...

"STRZEŻ SIĘ, abyś nie zmarnował miłości.
Czy to chłopiec - dziewczyna, mąż - żona, rodzice - dziecko.
Grozi ci, że z ukochanej osoby zechcesz zrobić swoją własność.
Wiedzieć o każdym kroku, poznać wszystkich przyjaciół, kontrolować czas pracy i czas rozrywki.
Być wciąż razem. Nie spuszczać z oka. Wypytywać, śledzić, zaabsorbować swoimi sprawami, zainteresowaniami, wypełnić sobą, ażeby nie zostawić czasu na samodzielne myślenie,
na własną inicjatywę, na osobiste życie. (...) Uzależnić od swojej decyzji, podporządkować
swojemu życiu, narzucić swój schemat, swoje poglądy na problemy wielkie i małe, ukształtować
na swoje podobieństwo, wydrążyć na siłę albo sprytem ścieżki myślowe na swój wzór. Aż wreszcie znać będziesz każde pytanie, odpowiedź, reakcję, myśl. I to jest koniec.
Nie miłości, bo jej już dawno nie było. To będzie po prostu nuda. I odejdziesz. Chyba że człowiek, który kochał cię, zdążył już wcześniej uciec, ratując swoją wolność."0 komentarze:

Prześlij komentarz

uslysz_siebie na Instagramie