4 stycznia 2014

4 kroki do realizacji marzeń


Nowy rok, nowe plany i marzenia. Niektóre z nich już się realizują, inne kiełkują w głowie, kolejne czekają na odpowiednią czasoprzestrzeń. Perspektywa jeszcze mglista, ale zapał ogromny. Co zrobić, żeby zapał nie okazał się słomiany?
Nie mam 100 procentowych patentów, ale ten rok zaczynam inaczej niż wszystkie poprzednie, z ogromną motywacją, której za nic w świecie nie chcę stracić. Zamierzam się więc zaopatrzyć w arsenał, który pozwoli mi czerpać siły na cały rok.

PO PIERWSZE - ZRÓB DOBRY POZYTYWNY BILANS MINIONEGO ROKU
Spisz na kartce wszystkie swoje dokonania, te większe i te malutkie - choćby miałby to być tylko pierwszy krok w realizacji jakiegoś długotrwałego zadania, to umieść go na swojej liście, bo w końcu zacząć to już połowa sukcesu. Jeśli przychodzą Ci do głowy porażki, to pomyśl, czego dzięki nim się nauczyłeś. W końcu nie ma porażek, są tylko dobre lekcje.
Nie żałuj sobie na to zadanie czasu, aby lista była kompletna. Jeśli masz problem z wypisaniem większej liczby swoich sukcesów, to na kartce narysuj kilka pustych myślników, to pobudzi Twoją kreatywność i pamięć do tego by uzupełnić listę. I pamiętaj - to ma być pozytywny bilans, który wzmocni Cię na początku nowego roku i zapali do realizacji nowych zadań.

PO DRUGIE - ZORGANIZUJ SOBIE ZESZYT POMYSŁÓW
Nie ważne czy będzie to zeszyt czy tablet czy plik na twoim laptopie, ważne byś zaczął zapisywać to co pojawia się w Twojej głowie, dobre pomysły, inspiracje, cele, marzenia. Bo czasem natchnienie przychodzi w chwili, w której się tego nie spodziewamy, a potem w pogoni za codziennymi sprawami, te pomysły ulatniają się i giną. Może nie zrealizujesz ich od razu, może nigdy, ale jeśli ich nie zapiszesz, nie dasz sobie szansy. Czasem z pozoru głupie pomysły, przeradzają się w wielkie osiągnięcia, a czasem są inspiracją do realizacji innych celów. I nigdy nie wiesz, kiedy wykorzystasz coś na co wpadłeś zupełnie przypadkiem.

PO TRZECIE - DBAJ O SIEBIE, BĄDŹ ŚWIADOMY SIEBIE TU I TERAZ, SWOICH POTRZEB I CELÓW
Nie wszystkie plany muszą mieć od razu kosztorys, rozrysowany proces ich realizacji, zasoby itp. Niektóre to mrzonki, odległe marzenia, sny na jawie, ale zawsze warto dać im przestrzeń i czas do kiełkowania. Jeśli padną na dobry grunt, kiedyś przyniosą plon, albo będą pożywieniem dla tych większych, bardziej konkretnych celów. Rozmawiaj ze sobą, kontempluj ciszę, bo ona przynosi czasem zaskakujące spostrzeżenia, w niej rodzi się coś, czego nigdy nie doświadczysz w chaosie. Nie wiesz o czym mówię, spróbuj - posiedź w ciszy i posłuchaj swoich myśli...

PO CZWARTE - PO PROSTU ZACZNIJ
Nowy rok, to dobry czas by zacząć - działać, zmieniać, realizować - to na co wcześniej nie mieliśmy czasu. Nie czekaj, zacznij już dziś. Do dzieła :-)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

uslysz_siebie na Instagramie